Aby koupě bytu proběhla hladce

Už nechcete nadále bydlet pronájmu a vyhazovat peníze placené za nájem ven z okna? Pak se obrňte potřebnou dávkou trpělivosti, protože vás čeká dlouhá cesta hledání a vyřizování, obzvláště pokud si na koupi bytu budete brát hypoteční úvěr. Koupit bytnení jen tak. Nejlepší je najít si nemovitost na ověřených realitních serverech a od na první pohled pochybných realitních kanceláří, které vám nic neříkají, je lepší dát ruce raději pryč.Musíte být dostatečně informovaní a nesmíte se nechat napálit, protože podvodníci číhají všude. Základním krokem k tomu, jak nenaletět, je koupit byt přes ověřenou realitní kancelář, na kterou si dopředu zjistíte recenze a názory ostatních klientů. Taková solidní realitní kancelář vám nabídne širokou škálu služeb, díky kterým pro vás bude nákup vámi vyhlédnutého bytu příjemnější a rychlejší.
klíče na ruce.jpg
S největší pravděpodobností nebudete mít celou částku kupní ceny vámi vyhlédnuté nemovitosti v hotovosti, ale budete si brát hypoteční úvěr nebo ho budete kombinovat s úvěrem ze stavebního spoření a s vámi naspořenou částkou. Pokud si budete na koupi bytu brát hypotéku, pak pro vás může být výhodou také to, že většina realitních kanceláří dnes už má své hypoteční specialisty, díky čemuž tak může samotný nákup a převod nemovitosti z jednoho majitele na nového majitele o poznání rychlejší. U realitních kanceláří vás také ovšem čeká placení provize, kterou realitní kancelář inkasuje za zprostředkování prodeje bytu.
krb v pokoji.jpg
Zapomenout ovšem také nesmíte na následné placení daně z nabytí nemovitosti ve výši 4%, tu ovšem budete platit až do konce 3. měsíce po nabytí dané nemovitosti, tedy poté, až budete zapsáni v katastru nemovitostí jako noví majitelé.
Díky tomu, že se o všem dopředu informujete, zjistíte si vše potřebné a všechny si důkladně prověříte pak bude větší šance, že koupě vašeho nového bytu proběhne hladce a bez nějakých zádrhelů.

Posted in Nezařazené

Next Post

Útok rozhodně není nejlepší obrana

St Srp 1 , 2018
Každého z nás někdo někdy urazil. Bohužel v dnešní době, ač se to zdá možná někomu nesmyslné, je společnost stále plná předsudků a dávno zakotvených […]