Ekologické uklízení

Nevím, jestli to máte ve svém okolí také, ale v mém se hodně často objevují lidé, kteří se bojí udělat změnu, zkusit něco nového. Myslím, že je to docela škoda, protože život není tak dlouhý na to, abychom se museli spokojit se vším, co nám nutí reklamy.
Téměř všichni nakupujeme očima, to je prostě fakt. Krásné obaly nás lákají, a ještě když je k tomu ta sleva 30%. Ale zamysleli jste se někdy nad tím, co v tom přípravku všechno je obsaženo? Já také ne, ale před nedávnem jsem si řekla dost. Planetu máme jen jednu a žádná další není, i když se vědci a NASA snaží mermomocí něco objevit. Začala jsem více sledovat co používám a zkoušet ekologické produkty.
zeměkoule na listech
Na trhu se tyto prostředky začínají objevovat ve velkém, ale který produkt je fakt účinný a odstraní nám to, co klasické čističe? I takový opravdu existuje, a dokonce ho vyrábí česká firma, no není to úžasné? Další skvělý fakt je, že šetří přírodu i tím, že nevyváží své produkty do drogerií a obchodů, ale lze koupit jen přes e-shop. Tak se domluvíte se svou sousedkou nebo kamarádkou a vše přijde v jedné krabici. Další úspora jsou koncentráty, které vyrábí, a které šetří nejen přírodu, ale i vaši peněženku. Hlavně nic z toho neobsahuje fosfáty, formaldehyd, chlor ani perborát. Co je hlavní, nic z toho není testováno na zvířatech. Spousta lidí díky používání ekologických produktů přestala trpět na různé alergie, které byly vyvolány chemikáliemi z čistících prostředků.
žena s mopem
Dobré je si najít recenze, zeptat se svých přátel a známých, zda nemají s ekologickými prostředky zkušenosti, a podle toho si vybírat produkty a čističe, které budete používat. Musíte mít s těmito prostředky trpělivost, ne vždy fungují hned od prvního použití. Tím myslím hlavně prací prostředky a aviváže nebo mycí gely do myčky, leštiče a sůl. Musíte vyzkoušet dávkování, jaký prací/mycí cyklus je nejúčinnější, ale hlavně je musíte před použitím eko produktů vyčistit, protože bývají zaneseny. Hodně lidí se diví, co se jim z pračky vyplaví za špínu a nevěří vlastním očím. Hlavně to nesmíte hned na začátku vzdát, když nebudete moct „vychytat“ to správné dávkování.
Ať už se rozhodnete jakkoliv, jistě jste dobře zvážili klady i zápory ekologických prostředku. Hodně lidí si ve stáří říkají, že už je to jedno, když celý život používají to a ono a jsou na to zvyklí, ale nemají pravdu. Nikdy není pozdě na to, začít! Vás už se to třeba týkat nebude, ale co vaše děti, vnoučata, pravnoučata? Zkuste jim tu nechat kousek té krásné přírody, kterou jsme měli možnost poznat vy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Posted in Nezařazené

Next Post

Dopřejte své domácnosti dokonalé doplňky

Pá Pro 14 , 2018
Kvůli opravdu účinné relaxaci nemusíte chodit na drahé masáže nebo navštěvovat wellness a podobně. Pro dokonalý a absolutně osvěžující odpočinek stačí si vytvořit doma svůj […]