Jak zútulnit byt?

Postavili jste si dům, máte v něm veškeré vybavení, které jste chtěli, nábytek, koberce, máte i vymalováno, ale stále máte pocit, že vašemu domu či bytu něco chybí? Musíte si dům či byt zútulnit. Abychom se v domě cítili dobře, potřebujeme mít v bytě doplňky.

Můžete mít v oknech pouze žaluzie, ale krajková záclona, která nemusí zakrývat celé okno, ale mohou to být jen volánky v horní polovině okna, určitě patří ke klasice každého pokoje. Někdo má v pokoji záclony, ale i závěsy, zvlášť ti, kteří například pracují na směny a po noční směně potřebují absolutní tmu, aby se vyspali. V obývacím pokoji jsou vhodnými doplňky polštářky na gauči. Galanterie nabízí řadu dekoračních látek, ze kterých si šikovná švadlenka ušije potahy na polštářky. Ale nejen látkové polštářky, i háčkované nebo pletené jsou příjemné pro nedělní poobědové poležení na gauči. V ložnici je častým doplňkem tzv. lapač snů. Velký kruh s propletenými provázky ve tvaru mandaly a většinou je na něm zavěšené pírko.

lapač snů

K útulnosti domu patří i pokojové květiny. Pokud máte strach, že by vám uschly, protože byste je zapomínali zalévat, pořiďte si kaktus nebo květiny umělé, které jsou často tak dokonalé, že ani nepoznáte, že nejsou živé. Taky si domov vybavte obrázky nebo fotkami. Je spousta kreativních rámečků, do kterých si můžete zarámovat nezapomenutelné chvíle vašeho života.

útulný byt

Svatební fotku si v ložnici už věší málokdo, ale mít předsíň vyzdobenou fotkami, které budou časovou osou vašeho vztahu, proč ne? Máte-li děti, určitě jim dejte k dispozici ledničku, aby na ni mohli magnetkami připínat své výtvory, svá přáníčka ke Dni matek, k Vánocům, pohledy z výletů apod. A máte-li na záchodě na zdi kachličky, kupte dětem barvy na sklo a nechejte je na každou kachličku namalovat nějaký obrázek. Děti se zabaví a vy získáte originální obrázkovou stěnu.

Next Post

Seznamování jako loterie

St Srp 10 , 2022
Možná jste se právě přistěhovali do nového města. Možná si už nerozumíte se svými přáteli ze školy. Možná hledáte lásku svého života. Možná jste čerstvou […]