Offline navigace na českém mapovém serveru nemá téměř konkurenci

Z ryze zábavného projektu z roku 1996 se stala uznávaná realita, která proniká do všech oblastí lidského života. Jednou z nich je také jeden z nejlepších mapových podkladů na světě – server mapy.
jižní amerika
Vývojáři „seznamáckých“ map mají za sebou skutečně velký kus práce, ostatně jejich výsledky můžete posoudit sami. Od poloviny roku 2015 vydal server mapové podklady, které je možné si stáhnout z jednotlivých zemí Evropy i pro offline navigaci. V roce 2016 byla uvedena první oficiální verze hlasové navigace a tu lze používat nejen v kabině vozu, ale i na pěších a cyklistických toulkách. Kvalita navigace je dnes srovnatelná s konkurencí, ovšem navigace pro cyklisty a chodce je prozatím téměř bezkonkurenční.
mapa a lehátka

Špičkově provedené podklady zejména pro pěší turistiku a cykloturistiku

Od března 2018 si můžete dokonce stáhnout mapové podklady všech zemí světa a naplánovat offline výletní trasu, kdekoliv vás napadne. Prozatím je tato možnost dostupná pouze pro operační systém Android, ale připravuje se verze i pro Windows a systémy iOS.
Jestliže chcete začít používat offline verzi navigace, musíte si nejprve stáhnout mapové podklady do telefonu. (Doporučeno je stahování přes Wi-Fi, kde nejsou zpravidla žádná datová omezení, mapa České republiky se dá sice stáhnout po jednotlivých krajích, ale jako celek zabírá více než 700 MB).
mezinárodní volání
Pak si telefon můžete zkušebně odpojit od Internetu, např. režimem Letadlo, a zadat trasu buď z výchozího místa, kde se nacházíte, nebo zadáním jiného místa. Podmínkou je, že se oblast výběru bude nacházet na mapovém podkladu, který máte stažený. Aplikace je velmi spolehlivá a rychlá a oceníte ji všude tam, kam se chystáte např. na dovolenou, a kde není možnost připojení k Internetu.
Mapové podklady jsou sice objemné, ale je to způsobeno mnoha údaji pro turistické a cykloturistické účely, což těmto mapám jistě odpustíte, ostatně, měřítko turistických map a zobrazení všech podstatných míst, která se v krajině nachází, dnes opravdu nemá ve světě schopnějšího konkurenta.

Posted in Nezařazené

Next Post

Práce která baví, práce která vydělává

So Dub 29 , 2023
Bez práce a vlastního přičinění bychom těžko obstáli. Ze všech stran se na nás hrne placení poplatků, za televizi, internet, školku, obědy, elektřinu. Zkrátka placení […]