Co je to ta horská dráha?

Horská dráha sama o sobě je velmi oblíbená atrakce, kterou můžete navštívit buď na poutích, nebo v zábavních parcích. Skládá se z dráhy a vozíků, které jezdí po kolejích a jednotlivé vozíky jsou spojené jako vlaky. Dráha může klesat, stoupat nebo můžete jet i hlavou dolů. Existují dráhy, které jezdí v uzavřeném okruhu ale také dráhy, které v tomhle okruhu nejezdí.

horská dráha

Nejvyšší dráhu na světě můžete najít v New Jersey, která má skoro 140 m. U nás se můžete potkat s horskou dráhou s názvem Cyklon, která se nachází v Praze.
Vozíky nemají vlastní pohon, ale využívá se zde potencionální a kinetická energie, které se zde navzájem střídají při jízdě nahoru či dolů.
Většinou mohou na dráze jezdit dva vozíky. Nebojte se. Je zabráněno srážce díky blokovacímu systému.

zábava

Je zde velmi důležitá bezpečnost. Jakákoliv nehoda přitahuje pozornost veškeré veřejnosti. Nehody jsou způsobeny buď návštěvníky, nebo personálem, jelikož dráha má tři zabezpečovací systémy, takže není možné, aby byla nehoda způsobená dráhou. Stávají se nejčastěji z důvodu nedodržení bezpečnostních předpisů.

Je dokázáno, že zdraví lidí není nijak ovlivňováno jízdami na horských dráhách.
Samotné dráhy jsou nejčastěji dřevěné nebo ocelové. Ty ocelové umožňují plynulejší jízdu, kdežto dřevěné jsou drsnější. Vyrábí se mnoho typů drah. V těch, které jsou nejtypičtější člověk sedí, ale existují i takové, kde může stát, což umožňuje dané osobě ještě větší požitek z jízdy.

park

Mezi nejznámější horské dráhy patří například:
Kingda Ka – Dráha je ocelová a nachází se v USA. Má 139 m a dosahuje rychlosti
až 205 km/h.
Silver Stark – Nachází se v Německu, má 73 m a dosahuje rychlosti 127 km/h.
Millennium Force – Najdete ji v USA, má 94 m a dosahuje rychlosti 150 km/h.
Loch Ness Monster – Opět se nachází v USA, má 40 m a dosahuje rychlosti 97 km/h.
Pokud byste se rádi dozvěděli více, určitě neváhejte navštívit .

Posted in Nezařazené

Next Post

Nezaměstnanost v Česku

So Dub 29 , 2023
Míra nezaměstnanosti pro věkovou kategorii 15-64 let v Česku klesla k září 2017 na pouhých 2,7 % a zaznamenala tak pokles už 50. měsíc v řadě. Nezaměstnaných je […]