Jak by se měl chovat gentleman, když bere ženu do společnosti

Správný gentleman, tedy slušně vychovaný muž, který to s ženou myslí vážně, vybere jako místí konání první schůzky něco na veřejnosti, avšak i na úrovni. Jedná se totiž o to, že pozvat dívku na první schůzku k sobě domů může působit příliš domýšlivě, a rozhodně velmi netaktně. Není však nutné vybírat tu nejdražší restauraci. Postačí kavárna, vinotéka, či nějaká menší, ale slušná hospůdka. Kino není pro první schůzku úplně vhodné, jelikož se při sledování filmu o druhém moc nedozvíte. Jak se ale chovat ve společnosti po boku ženy?

pár na rande

Základy, na které se zapomíná

Základy chování na (nejen první) schůzce někdy začínají upadat do zapomnění, což je celkem škoda. Ačkoliv jsou ženy plně soběstačná stvoření, při dvoření ocení, když vidí, že si jich muž váží, a chce se o ně starat. Pozor – není tím myšleno za ženu rozhodovat. Přinést květinu, a vyzvednou dámu u domovních dveří je rozhodně solidní základ. Není radno zapomínat na otevírání dveří, a to ať už u auta, nebo v restauraci. Odsunout židli, pověsit dámě kabát, to jsou zkrátka způsoby, které nebudou nikdy zastaralé, a jejich opomíjení působí až buransky. Pokud si žena neví rady s výběrem jídla, či pití, můžete jí nabídnout radu, či doporučení, ale nikdy sami nevybírejte za ni, nechcete-li působit jako domýšlivý hulvát. 

Fyzický kontakt

Co se fyzického kontaktu týče, je podstatné se ujistit, že o něj žena stojí. Strčit ženě jazyk až do krku, aniž byste si byli jistí, zda má vůbec zájem, možná vypadá dobře ve filmech, avšak v realitě to ženu spíš odradí. Stejně tak působí nepatřičně osahávání, nebo nemravné návrhy. Lehký flirt je v pořádku, ale musíte znát hranice.

zamilovaný pár

Chvástání

Najdou se i muži, kteří mají ve zvyku u žen bodovat, nebo se tím alespoň chvástat. Ať tak či tak, nebude působit dobře, pokud začnete mluvit o tom, jak vám ženy padají k nohám, nebo skáčou do postele. Jediné čeho tím dosáhnete, bude to, že si o vás udělá obrázek, který nebude příliš lichotivý.

Next Post

Dobrý elektrikář je zkrátka rodinný poklad

Ne Led 16 , 2022
Fenoménem naší doby je elektrická energie, objevuje se zkrátka všude – od bytů a domácností, přes firmy, počítače až po složitá zařízení i elektromobily. S […]

Podobné příspěvky