Jak na vysokou

Na vysokou školu je možné se dostat několika způsoby, pokud máte velmi dobrá vysvědčení ze střední, můžete se tam dostat bez přijímaček, pokud jste na tom byli hůře máte dvě možnosti

  • 1. Připravit se na přijímací zkoušku a uspět.
  • 2. Přihlásit se test Obecných studijních předpokladů spol. Scio.

Pero a papír.jpg

Druhý bod má některé nepochybné výhody. Za prvé, pokud v OSP neuspějete pořád se ještě můžete zúčastnit klasické přijímací zkoušky, protože je možné si zvolit pro testování termín, který přijímačkám předchází, máte tedy daný rok hned jeden pokus navíc. Za druhé, testování OSP, není o naučených vědomostech ani o dosažení nějaké stanovené bodové hranice. Pro úspěšné absolvování testů stačí se orientovat v učivu základní školy, před testováním bych já osobně doporučil zopakovat si hlavně základy matematiky, pokud nechcete zbytečně ztrácet body je nutné vědět, jak se spočítá obvod kruhu, jak se zachází s procenty apod. rozhodně je to ale mnohem méně znalostí, než byste museli předvést při přijímačkách z matematiky. Asi by bylo dobré uvést že zkouška samotná se skládá ze dvou oddělených částí, jazykové a matematické. Nicméně pointou výše uvedeného je, že tyto testy vám poměrně přesně ukáží, jak na tom opravdu jste v porovnání s ostatními uchazeči o vysokoškolské studium, ve skutečnosti totiž jde jen o to předběhnout ostatní, výsledek, který po zkoušce obdržíte vám pouze ukazuje kolik ostatních účastníků jste předstihli a kolik naopak předstihlo vás.
Jelikož jsem se této zkoušky sám před několika málo lety zúčastnil mohu vám podat názornou ukázku, jak to probíhá. Obvykle se koná v určeném termínu v učebnách nějaké školy. Před samotným začátkem zkoušky se rozsadíte v lavicích, jeli to možné každý sám, pokud ne po dvojicích, následuje důkladná instruktáž, kterou podá dohlížející zástupce spol. Scio, po ní je poslední možnost přihlásit se s dotazy a připomínkami. Musím důrazně upozornit, že pravidla pro zkoušku jsou velmi přísná a každé porušení, byť nezáměrné se trestá okamžitým vyloučením ze zkoušky. Následně dostanete archy s úlohami, začíná se s verbálním oddílem, který má 33 úloh a máte na něj 35 minut, když skončíte dříve zdržte se jakéhokoliv vyrušování! Jakmile uběhne časový limit položte tužku, i kdybyste právě přišli na odpověď, udělejte to. Učení škola.jpgPo krátké pauze následuje matematický oddíl s 33 úlohami a 50minutovým limitem. Testy jsou rozděleny na dvě varianty, A a B opisování v lavicích je tak vyloučeno, k celému testu potřebujete jen černý mikro fix, kalkulačky ani žádné jiné pomůcky nejsou dovoleny. Všechny úlohy se dají vyřešit bez nich pouhou úvahou, pokud potřebujete můžete si dělat poznámky na čistý list papíru, který mimochodem také dostanete.
Takže shrnuto, zkouška se sice platí, ale za to ji můžete dělat opakovaně a započítá se jen nejlepší výsledek. Výhodou je také to že ho uznává jako jediné kritérium pro přijetí velká řada vysokých škol, s výsledkem v kapse se tak můžete dostat kamkoliv chcete (pokud je opravdu dobrý).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Next Post

Tolerance záznamů i nízkých daňových přiznání

Pá Zář 13 , 2019
Daňové přiznání Podnikatelé u nás získávají velkou výhodu. Nemusí totiž dokládat daňové přiznání. Tolerujeme i nízká daňová přiznání. Velká výhoda pro všechny podnikatele, kteří s […]