Jaké to je cestovat s vypůjčenou dodávkou

Na životní styl neexistuje přesný recept a nikoho také nelze zaškatulkovat do jasně definovaných mezí. Jednou z těch méně obvyklých, ale rozhodně zajímavých životních verzí, je cestování na dlouhé vzdálenosti v obytném voze, spojené s dlouhodobým pobytem v autě. V obytném karavanu lze podniknout i cestu kolem světa a takových lidí s dobrodružným duchem je překvapivě hodně.

kemp u silnice

Pokud něco takového toužíte alespoň vyzkoušet, jistou možností je vypůjčení menší dodávky, pro začátek je to lepší volba, než investovat do koupě staršího vozu a jeho přestavby, ostatně, vždy je vhodnější nejprve zkusit, zda nám tento způsob cestování vyhovuje. Má to totiž také své stinné stránky, jako je např. ponorková nemoc (cestujete-li s rodinou a přáteli delší dobu v jednom autě), omezený komfort, pokud netrváte na ubytování v hotelovém apartmá, složitější hygienické podmínky a někdy i nepřízeň počasí. Praví Nomádi však i takovéto nesnáze překonají v touze být neustále na cestách, každý den měnit místo pobytu a vidět a prožít toho co nejvíc. Rozhodně toho uvidíte mnohem víc, než ti, co stráví dovolenou na pláži v jednom přímořském letovisku.

kempink u jezera

Co je typické pro dovolenou s dodávkou

  • Můžete s sebou vézt zavazadla, která se do osobního vozu nevejdou. Může se hodit i přívěsný vozík a nosič kol na tažné zařízení.
  • Jedete všichni pohromadě a můžete kdykoli pružně změnit trasu i denní plán, zastavíte, kde chcete a stejným způsobem řešíte i nocleh. Musíte se ovšem shodnout na společném postupu.
  • Nejste pevně vázáni na jedno místo, na jeden hotel, na jedno ubytování. A pokud vám nevadí spaní pod stanem, máte v tomto ohledu naprostou volnost. Lidé totiž velmi často zjistí, že jim k životu stačí opravdu málo, hlavně, že jsou svobodní, svobodně se rozhodují o svém životě, a tráví svůj čas s lidmi, s nimiž si rozumí.
  • Takto lze cestovat nejen s rodinou, ale i s kamarády a s kolegy z práce, můžete zorganizovat turistické výpravy, vodácké a cyklistické akce. Dodávka s přívěsem z půjčovny dodávek toho pojme opravdu hodně.

Next Post

Jak začít hrát golf

Út Zář 1 , 2020
Sport, který někteří ani sportem nenazývají. Jak tomu vždy bývá, i golf má své příznivce, kteří na jeho kouzlo nedají dopustit, i své odpůrce. Pokud […]