Jak začít hrát golf

Sport, který někteří ani sportem nenazývají. Jak tomu vždy bývá, i golf má své příznivce, kteří na jeho kouzlo nedají dopustit, i své odpůrce. Pokud patříte mezi odpůrce a golf jste nikdy nevyzkoušeli, nemůžete pochopit, proč tento druh sportu někteří tak milují.
golfista na hřišti
Jedním z předsudků je, že se lidé při golfu dostatečně nehýbají a není to tak sport. To ovšem není vůbec pravda. Golfová hřiště jsou rozlehlá, a pokud nepoužijete golfové autíčko, nachodíte několik kilometrů. Každé hřiště má jinou strukturu a některá hřiště mohou být i dost kopcovitá s náročným terénem. Pokud v takovém terénu tlačíte golfový vozík, rozhodně to není jen tak.

Ptáte se, proč má golf po celém světě tolik příznivců? Je totiž skvělým způsobem jak zrelaxovat, přijít na jiné myšlenky, plně se koncentrovat jen na hru a užít si pobyt na čerstvém vzduchu v přírodě.
Přesvědčily vás tyto informace k tomu, abyste golf vyzkoušeli? Pak neváhejte a přečtěte si, jak začít hrát golf.
golfové hřiště

·        Vybavení:

Golf je všeobecně řazen mezi finančně náročnější sporty. Pro začátek vám ale bude stačit základní výbava v podobě několika holí, které jsou označovány číslem podle zakřivení a toho, jak daleko může míček s jejich použitím doletět. K doklepávání do jamek z greenu pak slouží putter. Zde by bylo nejvhodnější se poradit s někým, kdo se v golfu orientuje a s výběrem vám poradí.

·        Terminologie a pravidla:

Golfová terminologie není snadná a bez jejího pochopení to nepůjde. Můžete si proto pořídit golfové příručky, kterých existuje nespočet. Jinou alternativou jsou výuková videa nebo internetové stránky. Pokud se rozhodnete zaplatit si lekce s trenérem, bude to však nejúčinnější způsob jak do terminologie, pravidel a golfové techniky proniknout. S tím souvisí i golfová etika, která je nedílnou součástí golfového prostředí a pohybování se po golfovém hřišti.

·        Golfové hřiště:

V České republice je v současnosti 80 hřišť. Na některých z nich si zahrajete i bez zelené karty, jiné ji vyžadují. Záleží jen na vašem rozhodnutí, zda budete investovat do licence, nebo budete volit hřiště s volným vstupem. Pokud se rozhodnete pro členství v některém z golfových klubů, může vám přinést členské výhody.

·        Jak hrát:

Na úplném začátku je nutné se seznámit se základními údery. Nejvíce času v začátcích strávíte pilováním odpalů na cvičném drivingu, bez kterých toho na hřišti mnoho nezmůžete. I zde vám mohou být nápomocny příručky, výuková videa a nejlépe trenér.
Jako u všech sportů, začátky jsou u golfu nejtěžší. Pokud ale překonáte předsudky a počáteční neúspěchy, možná se právě vy stanete dalším milovníkem golfu.

Next Post

Potřebují muži kosmetiku?

So Zář 5 , 2020
Všichni vím, že ženy kosmetiku potřebují. Mnohdy je to už tak moc, že si myslím, že jsou ženy jako panenky. Přiznejme si, kolikrát už se […]