Proč jsou lithiové baterie pro fotovoltaiku nezbytné?

V posledních letech se mezi lidmi rozšiřuje stále větší zájem o ekologii. Mezi to patří i podpora takzvaných obnovitelných zdrojů energie, jako je ta vodní, větrná, a solární. Právě ta poslední se pak ukazuje jako nejvyužitelnější, především v našich podmínkách.

Není tedy divu, že na střechách mnoha domů najdeme solární panely, kterými se snaží nejen pomoci přírodě, ale také snížit vlastní účty za elektřinu, a dosáhnout nezávislosti na velkých dodavatelích. To se však ne vždy podaří, avšak alespoň částečného zlepšení lze dosáhnout.

fotovoltaika1

Ovšem je potřeba si uvědomit, že Slunce nesvítí celých 24 hodin denně. Mnohdy je přes den zataženo, navíc v zimě je hodin slunečního svitu podstatně méně, než v letních měsících. Je tedy potřeba onu elektrickou energii, vytvořenou v době, kdy je ho dostatek.

K tomuto účelu slouží lithiové baterie pro fotovoltaiku. Ty jsou nabíjeny nevyužitou vyrobenou elektrickou energií, a lze je použít v době, kdy Slunce nesvítí, nebo je jeho svit příliš slabý na to, aby vyrobená elektřina pokryla naši spotřebu.

Je jasné, že bez tohoto zařízení by nejen domácí elektrárny nemohly fungovat. Jistě, pokud vám jde jen o to ušetřit nějaké peníze, pak se s baterií obtěžovat nemusíte. Pokud však chcete fotovoltaiku využívat k pokrytí většiny vaší spotřeby, pak se bez něj zkrátka neobejdete.

fotovoltaika2

Samozřejmě jako všude jinde, i zde jde vývoj stále kupředu. Neustále přichází na trh lepší a efektivnější baterie, které mohou jednak schraňovat více elektřiny, ale také jsou mnohem efektivnější při jejím používání, to znamená, že jí nespotřebují tolik.

To vše samozřejmě znamená jediné – ušetříte peníze. A když se podíváte okolo sebe, kolik přístrojů je na elektřinu, pak je jasné, že se nemusí ani zdaleka jednat o malou částku. I proto se solární elektřina stává stále populárnější. A je velmi pravděpodobné, že její obliba stále poroste.

Next Post

Vybíráte schodiště? Podle čeho vybírat, a které materiály jsou nejvhodnější ze všech?

Út Kvě 25 , 2021
Schodiště má nejen velmi praktickou úlohu, může také dodat kouzlo celému interiéru, a proto by mělo být i vhodně zvolené. Vybírejte jej však chytře. Vybíráte […]