Vybíráte schodiště? Podle čeho vybírat, a které materiály jsou nejvhodnější ze všech?

Schodiště má nejen velmi praktickou úlohu, může také dodat kouzlo celému interiéru, a proto by mělo být i vhodně zvolené. Vybírejte jej však chytře.

Vybíráte schodiště? Podle čeho vybírat, a které materiály jsou nejvhodnější ze všech?

Výběr samotného schodiště nemusí být až tak složitý, nejvíce práce zabere asi hledání toho správného materiálu. Obecně by schodiště mělo splňovat nejen estetickou funkci, ale co je nejdůležitější, schody by měly být bezpečné, neměly by klouzat a vždy se musí k nim vybírat také zábradlí. Pokud jsou v domácnosti malé děti nebo i starší osoby, je nutné zaměřit se i na jiné bezpečnostní prvky, těmi jsou protiskluzové body, madla nebo branky, které mají zajistit bezpečnost a zejména zabránit propadnutí. U materiálu je pak nutné zaměřit se nejen na vzhled, ale i na všechny vlastnosti zvoleného materiálu. Který materiál je nejvyužívanějších a nejvhodnější?

pexels-photo-1102913

Chcete kombinovat?

U schodiště Kmkdesign musíme sledovat více parametrů, pokud se zaměříme na samotný materiál, jednoznačně vedou dřevo a kov. Vhodná je i kombinace dvou různých materiálů, například dřevo s kovem k sobě výborně ladí, moderní a nadčasová je pak kombinace kovu a skla. U každého materiálu je vždy nutné zvážit všechny výhody i případné rizika či nevýhody, záleží i na tom, kde schody budou stát. Takový kvalitní kov nebo přímo hliník jsou oba materiály, které se dají používat jak uvnitř, tak i venku. Mají výborné vlastnosti, jsou odolnými materiály a dnes je možné vybrat si z celé řady provedení.

Dřevo je přírodním materiálem, který má své neodmyslitelné kouzlo. O dřevo je však nutné se pravidelně a hlavně správně starat, jinak chátrá a nevydrží dlouho. Sklo je pak velmi moderním materiálem, schodiště se pak vyrábí z velmi pevného a odolného nerozbitného skla. Zatímco dřevo evokuje spíše venkovský styl, sklo je opravdu materiálem, který se hodí ryze do moderních domácností.

staircase-snail-lighthouse-53554

Pohrajte si i s tím ostatním

Schody mohou pak být i různě řešené, točité schody mají výhodu v tom, že výrazně šetří prostor a hodí se do menších domů. Schodiště pak dále jde poskládat z jednotlivých dílů, těm se říká segmentovaná, bočnicová schodiště pak zpravidla musí navazovat na zeď, pokud ale máte úplně jinou představu, nevadí. Vždy se dá najít i atypické řešení, dá se tedy schodiště řešit i jinak, to je pak situované zcela jinak, než jsou základní typy.

Už máte představu o tom, jak bude vaše schodiště vypadat?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Next Post

Starožitná radost pro kohokoli!

St Čvn 2 , 2021
Již od svého útlého věku jste fanouškem starožitných doplňků, avšak nikdy jste nenarazili na ideální příležitost pořídit si takovou záležitost, neměli dosud dostatek finančních prostředků […]