Sportujte ve vhodném oblečení

Kdo sportuje, dobře ví, jak důležitý je výběr správného sportovního oblečení. Pro každý druh sportu se bude hodit jiný styl oděvu.
Jestli se zabýváte relaxačním cvičením nebo jógou, zvolte si vzdušné a pohodlné oblečení. Při cvičení jógy je důležité, aby vás oděv nikde netlačil a nepříjemně neobepínal. Sáhněte raději po přírodních materiálech. Vyberte si takové oblečení, které se bude dobře udržovat.
Nejvíce lidí se věnuje turistice.
dámské sportovní boty.jpg
Právě při této aktivitě je vhodné oblečení velmi důležité. Často se venku mění povětrností podmínky a my se jim musíme přizpůsobit. Díky funkčním výrobkům to není složité. Sportovní oblečení je vyráběno z velmi kvalitních materiálů. Dokáží nás zahřát i ochladit. Musíme je, ale umět správně vrstvit a používat, jinak správnou funkci ztrácí. Při běžných turistických výšlapech by to asi takový problém nebyl. Hůře byste, ale mohli dopadnout na nějaké vysokohorské túře.
Vždy začněte první vrstvou termo prádla. Tento oděv má nejvíce přiléhat na tělo. Je tedy důležité vybrat správnou velikost. Díky této vrstvě je zajištěn odvod potu. Triko by mělo tedy být vyrobeno ze savého materiálu. Nejčastěji je použit na výrobu polyester.
Nepodceňujte ani výběr spodního funkčního prádla. Vybírejte si takové prádlo, které má dobré antibakteriální vlastnosti. Antibakteriální složky eliminují zápach. Tyto výrobky obsahují molekuly stříbra. V nabídce obchodů najdete – kalhotky, slipy, spodní košilky, nátělníky a podprsenky.
modrá bunda.jpg

Velmi důležitý je výběr obuvi. Při turistice je důležité, mít nohy obuté v pevné obuvi. Obuv by měla sahat těsně nad kotníky. Myslete i na to, že se můžete pohybovat po kluzkém nebo kamenitém povrchu. Obuv by měla mít protiskluzovou a odolnou podrážku. Ve správně vybraných botách, by vás po delší túře neměli bolet nohy. Vyberte si obuv koženou, budete mít jistotu, že obuv se vám nepromáčí a vaše nohy budou v teple.
Nezapomeňte, že o sportovní oblečení i obuv, je nutné se starat.

Posted in Nezařazené

Next Post

Aby koupě bytu proběhla hladce

Út Čvn 26 , 2018
Už nechcete nadále bydlet pronájmu a vyhazovat peníze placené za nájem ven z okna? Pak se obrňte potřebnou dávkou trpělivosti, protože vás čeká dlouhá cesta […]