Jak sehnat bydlení za dostupnou cenu

Bydlet věčně v pronájmu je něco, čemu by se mnozí raději vyhnuli. Sen o vlastním bydlení se však rozplývá s tím, jak rychle se zvyšují ceny pozemků, stavebního materiálu, ale i energií. Do toho získat hypotéku se zdá být takřka nemožné. Řešení však existovat musí, nebo ne? Ano, vždy je zde způsob, jak dosáhnout toho, po čem toužíme. Někdy však musíme změnit cestu, po které jsme se vydali. Jak tedy získat vlastní bydlení?

dům a smlouva

Pozemek

Ceny pozemků se do velké míry odvíjejí dle lokality, ve které toužíte bydlet. V některých městech totiž zaplatíte za metr čtvereční dvakrát více, než-li v jiných. Pokud vás tedy netrápí otázka práce, kterou můžete dělat kdekoliv, ani jiné důvody, hledejte pozemek v místě, kde je to levnější.

Nemovitost

Pokud toužíte po koupi již hotové nemovitosti, můžete si ušetřit spoustu času a starostí. I ceny nemovitostí jsou však v dnešní době vysoké, a tak je třeba umět hledat. Nejlepší možností je vynechat realitní kanceláře, které ačkoliv své práci rozumí, inkasují mnoho peněz, a koupě nemovitosti se vám pak velmi prodraží. Můžete zkusit zapátrat po nemovitostech na stránkách, kde je nabízejí samotní vlastníci. V takovémto případě si však k prohlídce domu vezměte s sebou odborníka, protože i přes povinnost prodejce nahlásit veškeré vady, se nějaké najít mohou, a je lepší to vědět předem. Dále pak můžete navštívit aukce, kde mnohdy dům vydražíte za mnohem nižší cenu, než jakou má. Nebo se zkuste poptat známých, zda nevědí o někom, kdo by dům k prodeji nabízel.

dřevěný domeček

Peníze

Sehnat hypotéku rovněž nemusí být snadné. Banky vás budou sáhodlouze prověřovat, papírování bude velmi složité, a potrvá to velmi dlouho. Ve výsledku ani nemusíte na hypotéku dosáhnout z mnoha různých důvodů, což se jeví jako velké zklamání. Můžete však zažádat o nebankovní hypotéku, kterou nabízejí společnosti nebankovního sektoru, mezi něž patří například Finanční a hypoteční dům. Podmínky pro její získání bývají obvykle méně náročné, zatímco podmínky splácení jsou podobné těm bankovním, a navíc se k penězům dostanete mnohem rychleji.

Next Post

Jak si ideálně půjčit?

Ne Dub 3 , 2022
Podnikat znamená neustále usilovat o to, aby se vydělaly peníze. I když může být podobná činnost samozřejmě motivovaná i něčím jiným než jen touhou po […]