Jak správně spořit peníze

Většina z nás se potýká s jedním zásadním problémem: zbytečné rozhazování peněz. Kolikrát nám to ani nepřijde, ale nakupujeme výrobky, které nikdy nevyužijeme jenom z důvodu, že se nám líbí jejich design, nápaditost, nebo se nám prostě hodí do výzdoby a potřebujeme ho. Jak se al takovým nákupům vyhnout?

hromada dolarů.jpg

Stanovte si priority

Je důležité si uvědomit, že jakmile vám přijde výplata, nemusíte začít hned utrácet, ale raději si sedněte a pořádně si rozmyslete, za co tento měsíc chcete a musíte utratit peníze a kolik jste ochotni do dané kategorie investovat. Pokud to uděláte, lépe se poté orientujete ve svých financích a můžete si hlídat, kolik jste již utratili.

budík u mincí.jpg

Plaťte hotovostí

Je jednoduché jít nakupovat, nabrat si drahý nákup a pak jenom přiložit kartu a všechno je vyřízeno. Ale tímto způsobem se vám peníze vytrácejí rychleji. Zkuste začít platit hlavně hotovostí, protože když vám peníze doslova mizí před očima, lépe si uvědomíte, jestli věci opravdu potřebujete a také za co jste je utratili.

 

Vyhýbejte se večírkům

Nezní to moc dobře, vyhýbat se večírkům. Samozřejmě každý si občas rád zajde s kamarády nějak na nějakou akci, ale většinou právě zde utratíme nejvíce peněz, protože nás to k tomu prostě táhne. Nemusíte ale úplně přestat s večírky, ale zkuste to spíše omezit na soukromé večírky, na které hosté sami přináší nějaké to pití. Díky tomu ušetříte spousty peněz, protože si nebudete muset kupovat každý panák samostatně a ještě navíc předraženě.

peníze čr.jpg

Nenakupujte pro zlepšení nálady

Mnoho lidí, když se cítí špatně, tak chodí nakupovat. Je to pro ně způsob, jak si zlepšit náladu, trochu se rozveselit. To je ale chyba, pokud potřebujete spořit. Pokuste se tedy vyvarovat těmto stylům nákupů. Je to jako když jdete nakupovat jídlo, když jste hladoví, nakoupíte spousty zbytečných věcí jenom z důvodu velkých očí.

Next Post

Meteorologický web předpovídá počasí ve formě animace

Pá Zář 18 , 2020
Pokud však patříte k těm, co mají o vývoji počasí rádi podrobnější přehled, měli byste se zaměřit na některé profesionální servery. Jedním z nejlepších jsou webové stránky […]