Doplňky k vylepšení dojmu z koupání v bazénu

Osvěžující koupel v bazénu je příjemná nejen v parném létě, ale v každém ročním období. K tomu, abyste si to mohli do sytosti dopřát, potřebujete často nezbytné doplňky, které nejen zajistí čistotu vody, ale také vylepší celkový dojem z koupání .
pád do vody
1. Vše pro čištění – voda v bazénu není automaticky připravená ke koupání, je potřeba ji k tomu připravit. To znamená hlavně nákup různých chemických čistidel, které dokáží bazénovou vodu zbavit jak bakterií, tak i různých cizopasníků a v neposlední řadě také řas. Dále je nutné vodu udržovat ani ne příliš zásaditou, ani ne příliš kyselou. I k tomu slouží rozličné chemické prostředky. Tím nejzákladnějším prostředkem pro čištění bazénů však zůstává stále síťka, která slouží k nabírání pevných nečistot.
2. Solární sprcha – čistotě bazénové vody může menším dílem přispět i solární sprcha. Jak už název napovídá, jedná se zařízení, které ke svému chodu využívá ekologickou sluneční energii. Proto, abyste ji udrželi v chodu, nebudete tedy potřebovat ani špetku elektřiny. Solární sprchy se dají pořídit v mnoha verzí, ale pokud toužíte po kvalitě, neměli byste příliš šetřit. Na oplátku může taková sprcha fungovat i když na ni nedopadají sluneční paprsky přímo. Navíc se často jedná i o další dekorační prvek na zahradu.
3. Teploměr na vodu – samozřejmostí by měl být i bazénový teploměr. Neexistuje totiž lepší způsob, jak zjistit teplotu vody. To je důležité hlavně u venkovních bazénů, jelikož teplota vzduchu se během dne neustále mění, a to ovlivňuje i vodu.
opalování na lehátku
4. Ohřátí vody – s teplotou vody souvisí i solární plachta. Tu lze použít na její ohřátí v případě, že se vám bude zdát voda až příliš studená. Je to jednoduchý, ale zcela funkční a cenově dostupný doplněk. Alternativou jsou elektrické ohřevy vody, ale ty jsou náročné na spotřebu elektřiny a také nepatří mezi nejlevnější.

Next Post

Hodinky, které nabraly jiný rozměr

Pá Úno 22 , 2019
Kdysi byly ukazovatelem času a jediné, proč jich lidi vlastnili bylo to, že chtěli vždy vědět, kolik je hodin. V současné době se však módní […]