Ekologie na prvním místě

Celý svět řeší ekologii, a přitom by se vše dalo shrnout do dvou bodů.

Za prvé: lidé se stále nenaučili využívat všech přírodních zdrojů, všech darů přírody. Sice začínáme využívat solární a větrnou energii, ale co když se dá využít kvantová fyzika nebo něco, na co zkrátka lidstvo ještě nepřišlo. Co možná využívali Egypťané nebo Mayové v pyramidách, ale pak se stalo něco a lidstvo to zapomnělo.

A za druhé: lidstvo neumí likvidovat svůj odpad. Vyrábíme neuvěřitelná množství výrobků a neumíme je recyklovat tak, aby neškodily životnímu prostředí a nenavršovaly hromady na našich skládkách. A to je ještě ten lepší případ, že skončí na skládkách, protože hromady odpadků skončí v moři.

příroda

Naučili jsme se třídit a recyklovat aspoň něco. Třeba papír. Ale za mého dětství se sbíral papír a nosil do sběru. Víte o někom, kdo by to ještě dělal? Máme kontejnery na papír a můžeme doufat, že tam snad část papírů, které již dosloužily, skončí. Další sběrnou, která kdysi byla na každém rohu byla sběrna železa. Skončila tam každá ocelová trubky bezešvá, každý kus železa. Sběrny fungují stále, jen těch sběračů nějak ubylo.

Zeměkoule

Největším problémem je zřejmě recyklace plastů. Plasty jsou a budou nedílnou součástí naší společnosti a bez nich to nepůjde, i když si to někteří myslí. Problém je, že už jsme jich vyrobili tolik, že by se neměli recyklovat, ale likvidovat. Spalovny jsou ideálním řešením. A pokud recyklace, tak jedině ne zpátky na plast, ale na úplně jiný výrobek, který by byl tak výhodný, že by se staré plasty začaly vykupovat a tím by to nenápadně lidi přinutilo plast sbírat a dávat do sběren. Že je t jen krásná teorie? Možná ano, ale bylo by to úžasné řešení, které by zbavilo plastů i nejchudší země, které jsou plastovými odpadky zasypané mnohem více než my v Evropě, kteří si zakazujeme brčka a tyčinky do uší.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Next Post

Podnikatelům někdy chybí peníze

Po Dub 4 , 2022
Aby podnikatelé mohli pracovat a současně si i užívat života, potřebují mít dostatečně vysoké příjmy. V tomto se tedy soukromníci neliší od nás ostatních lidí, […]