Milujeme vodu

Patříte k milovníkům vody? Pokud vy ne, tak vaše děti určitě, protože jsou to většinou ony, kvůli komu stavíme na zahradách u rodinného domku bazén. Mít výhodu vlastního bazénu, to je především soukromí a neomezená možnost skočit do bazénu, kdykoli je vám horko a nemusíte hledat veřejné koupaliště, rybník nebo řeku. Pořídit si bazén, to jsou ale také starosti. Musíme se rozhodnout, zda chceme bazén na každé léto nafukovat čili budeme mít bazén samonosný nadzemí bazén, nebo jestli si pustíme na zahradu bagr a necháme si postavit zapuštěný bazén, třeba i se zastřešením, čím výhodně prodloužíme dobu, kdy budeme moct bazén využívat.

voda

Ať už nadzemní nebo zapuštěný, vždy potřebujeme kvalitní bazénové žebříky Bazenygluc.cz. K bazénu musíme přikoupit i filtrační jednotku, neboť voda v bazéně by se v parném létě začala rychle kazit a bazén by se změnil v zelený žabinec. Nejen filtr, ale i chemické přípravky do vody nám pomáhají udržet vodu hygienicky čistou, zvlášť, pokud budou v bazénu dovádět děti, které v zápalu hry trochu vody vždy chtě nechtě vypijí. K bazénům můžeme dokoupit nejrůznější doplňky, kterými svůj bazén vyšperkujete, jako je osvětlení nebo trysky s protiproudem. Můžete si dokonce udělat bazén se slanou vodou, ale pozor!

bazén

Slaná voda sice pomůže k desinfekci a voda bude průzračně čistá, ale sůl je silně korozivní činidlo, a tak je třeba už u stavby bazénu se slanou vodou počítat a volit materiály, které soli a tím pádem korozi, odolají. K bazénu také není od věci pořídit si tepelný výměník, který můžete velice ekologicky připojit na solární panely. Jako poslední příslušenství k bazénu můžeme jmenovat síťky na nečistoty, nebo při větším bazénu i bazénový vysavač. Vlastní bazén na zahradě vám plně nahradí veřejná koupaliště, kde byste se mačkali hlava na hlavě. Užívejte si pohodlí vlastní zahrady a pozvěte si do bazénu jenom toho, koho skutečně chcete.

Next Post

Jak sehnat bydlení za dostupnou cenu

Ne Bře 20 , 2022
Bydlet věčně v pronájmu je něco, čemu by se mnozí raději vyhnuli. Sen o vlastním bydlení se však rozplývá s tím, jak rychle se zvyšují […]